IVA BITTOVÁ A NOCZ

Zpěvačka a houslistka Iva Bittová spolu s norsko-českou kapelou NOCZ představí jihlavskému publiku exkluzivní koncert. Hudebníci ho sestavili na společné umělecké rezidenci v Českém centru Paříž. Po vystoupeních v Paříži a Praze míří do Jihlavy.
Datum a čas konání
Datum a čas konání
18. 9. 2024 od 19:00
Místo konání
Místo konání
divadelní sál
Předpokládaná délka
Předpokládaná délka
1 hodina 30 minut
Kategorie
Kategorie
Koncerty
Věk
Věk
Pořadatel
DKO Jihlava
Vstupenky je možné online zakoupit a zarezervovat od neděle 19. 5. 2024 od 18:00. Osobně je možné vstupenky zakoupit, nebo telefonicky zamluvit, od pondělí 20. 5. 2024 v prodejní době předprodeje vstupenek.
Vstupné předprodej 370, 410
na místě 440 Kč

Více o představení

IVA BITTOVÁ

Její hudba je směsicí rocku a východoevropské hudby, kterou sama označuje za svou vlastní lidovou hudbu. Její hra na housle kombinuje různé techniky, včetně hraní na struny různými předměty a drnkání jako na banjo. Její hlasový projev se pohybuje od tradičního zpěvu až po cvrlikání, kdákání a hluboké hrdelní zvuky. Do svých vystoupení vkládá celé tělo, přičemž využívá své divadelní schopnosti.

"Zpěvačka a houslistka Iva Bittová je jednou z mála umělců z České republiky, kteří se těší mezinárodnímu ohlasu, a to i v zahraničí. Její neodolatelný šarm, originální využití hlasu a záliba v melodiích, které se pohybují na pomezí avantgardy a dětských říkanek, jí získaly oddané příznivce po celém světě, ačkoli jádro jejího posluchačů žije ve východní Evropě." (AllMusic.com)

NOCZ

Osobitý charakter hudebně deset let fungující norsko-české free jazzové formace NOCZ udává interpretace skladeb norského trumpetisty Didrika Ingvaldsena, které kombinují současné trendy v experimentálním jazzu s klasickými postupy a tradičním obsazením kapely ve složení trubka, saxofon, kontrabas a bicí. Typická je velmi energická hra s výraznými dynamickými zlomy, kombinace prokomponovaných pasáží s volnými plochami, výrazná melodika, významná práce s rytmem v kompoziční práci i kolektivní improvizace.

VYSTUPUJÍCÍ

Iva Bittová - housle, zpěv

Didrik Ingvaldsen - trubka

Radim Hanousek - saxofon

Marian Friedl - kontrabas

Valentin Duit - bicí

Koncert vznikl na základě spolupráce mezi Českým centrem Paříž a Palácem Akropolis.

 

Akce se koná za podpory města Jihlavy.

Chci dostávat novinky na e-mail
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO