TOMÁŠ ETZLER - Čína císaře Si

Ponořte se do víru osobních zážitků Tomáše Etzlera z totalitní Číny, kde pracoval sedm let jako stálý zpravodaj České televize.
Datum a čas konání
Datum a čas konání
1. 10. 2024 od 18:00
Místo konání
Místo konání
malá scéna
Předpokládaná délka
Předpokládaná délka
1 hodina 30 minut
Kategorie
Kategorie
Přednášky, Malá scéna, Zábava
Věk
Věk
Pořadatel
DKO Jihlava
Vstupenky je možné online zakoupit a zarezervovat od neděle 12. 5. 2024 od 18:00. Osobně je možné vstupenky zakoupit, nebo telefonicky zamluvit, od pondělí 13. 5. 2024 v prodejní době předprodeje vstupenek.
Vstupné předprodej 240
na místě 290 Kč

Více o představení

Čínský prezident Si Ťin-pching nastoupil k moci v Říši středu před dvanácti lety. Jak nástup nejmocnějšího čínského vůdce od dob Mao Ce-Tunga zemi změnil? Stane se Čína skutečně supervelmocí 21. století? Máme se bát její rozpínavosti? Jaký byl nejznámější čínský disident, laureát Nobelovy ceny Liou Siao-po? Jaké postavení v Číně mají ženy? Jak změnil Si Ťin-pching práci zahraničních novinářů? O těchto otázkách, ale i řadě dalších, včetně těch od diváků, bude Tomáš Etzler debatovat v DKO v Jihlavě.

Tomáš Etzler (* 1963) je novinář, producent a autor. V roce 1999 začal pracovat pro CNN jako editor zpráv, poté působil pět let jako válečný zpravodaj CNN mimo jiné na Haiti, v Iráku a Afghánistánu. Strávil sedm let jako stálý zpravodaj České televize v Číně. Za svou práci obdržel řadu ocenění včetně Ceny Emmy, kterou získal jako vůbec první Čech. V současné době Tomáš Etzler přednáší a dál píše.

Knihy:

Kdo ví, kde budu zítra (2019) - kniha ve formě rozhovorů s Jindřichem Šídlem

Novinářem v Číně. Co jsem to proboha udělal? (2021) - autobiografie mapující sedm let života v Asii, kniha se stala nejprodávanějším titulem roku 2021 nakladatelství Vyšehrad

Novinářem v Číně 2. Nezešílet! (2023) - pokračování autobiografie

Dokumentární film:

Nebe - Filmová zpověď Tomáše Etzlera (2021) - celovečerní dokumentární snímek

 

Akce se koná za podpory města Jihlavy.

Chci dostávat novinky na e-mail
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO