MAGICKÁ NOC - The music of Ludovico Einaudi with String Quintet

Klavírní recitál se smyčcovým kvintetem
Datum a čas konání
Datum a čas konání
13. 9. 2024 od 19:00
Místo konání
Místo konání
divadelní sál
Předpokládaná délka
Předpokládaná délka
1 hodina 40 minut s přestávkou
Kategorie
Kategorie
Koncerty
Věk
Věk
Pořadatel
ZP promo s.r.o.
Vstupenky je možné zakoupit online na webových stránkách www.ticketportal.cz.
Vstupné předprodej 790, 890, 990

Více o představení

Objevte magii melodií Ludovica Einaudiho v podmanivém spojení klavírního recitálu a smyčcového kvintetu. Při speciálních koncertech s podtextem Magická noc vás čeká hudební zážitek, který se dotýká duše každého posluchače – od intenzivních sólových pasáží přes harmonickou spolupráci smyčců, až k rozvinutí Einaudiho klasik, které zní ve filmech jako Nedotknutelní, Mami!, nebo v oscarovém filmu Země Nomádů.

V roli klavírního sólisty se představí Ivan Vokáč, jeden z nejtalentovanějších českých violoncellistů a klavíristů. Během koncertu představí svoji špičkovou hru na oba nástroje a předvede mistrovství překlenující se mezi klasickou interpretací a moderním pojetím hudby. Je laureátem řady mezinárodních interpretačních soutěží - několik příkladů za všechny: Absolutní vítězství s houslistou Jakubem Junkem na rozhlasové soutěži Concertino Praga 2006. V roce 2010 vyhrál soutěž o stipendium, kterou pořádá Nadace Yamaha Music Foundation of Europe, a v roce 2012 se jako semifinalista stal nejúspěšnějším českým účastníkem mezinárodní soutěže Pražské Jaro. Také je hrdým členem uskupení Cello republic, které vzniklo z původních členů známého uskupení Prague Cello Quartet a má za sebou již mnoho desítek koncertů nejenom na evropské půdě. Smyčcové kvinteto přidá bohatost tónů a harmonií dokonale doplňujících klavírní linie, kvůli kterým je hudba Ludovica Einaudiho známa po celém světě.

Přijďte a nechte se pohltit symfonií zvuků, která je stejně dynamická a proměnlivá jako filmy, pro které byla tato hudba napsána. Připojte se a prožijte večer, kdy se každá nota stane částí příběhu, který si odnesete domů v srdci.

Chci dostávat novinky na e-mail
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO