Těšíme se z výhry Zlaté jeřabiny a druhého místa v anketě Kulturní počin roku Jihlavy

4. 6. 2024 |

 

Nejvyšší krajské ocenění pro pořadatele kulturních akcí a uznání v anketě města Jihlavy obdržela v květnu společnost DKO. Ocenění byla DKO udělena za uspořádání benefičního představení Dobytí severního pólu souborem ochotníků z Rantířova.

Kraj Vysočina udělil Zlatou jeřabinu za první místo v sekci Kulturní aktivita roku 2023 za benefiční vystoupení pořádané DKO ve spolupráci s ochotníky z Rantířova ve prospěch Bárky – domácího hospice Oblastní charity Jihlava. V anketě Kulturní počin pořádané Statutárním městem Jihlava se toto vystoupení umístilo na druhém místě. Třetí místo v této soutěži obsadil koncert jihlavské skupiny XIII. století, které také uspořádalo DKO.

ZLATÁ JEŘABINA 2023

Benefiční vystoupení ochotníků z Rantířova v dubnu 2023 dvakrát vyprodalo divadelní sál a přineslo výtěžek bezmála 250 tisíc korun. Hospic Bárka jej využil pro nákup dodávky, která rozváží ke klientům kompenzační pomůcky. DKO bylo hlavním organizátorem a v prospěch sbírky se zřeklo úhrady nákladů na vystoupení.  Jednateli DKO Petru Palovčíkovi a starostovi Rantířova a ochotnickému herci Tomáši Novotnému předal ocenění Roman Fabeš náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů. Slavnostní ceremoniál se konal 20. května v divadelní sále Státního zámku Telč.

KULTURNÍ POČIN ROKU 2023

Výsledky ocenění Kulturní počin roku 2023 Statutárního města Jihlavy bylo předáváno v divadle DIOD 25. dubna. Zástupce DKO Petr Palovčík převzal ocenění za druhé místo z rukou starosty města Petra Ryšky. Akce se účastnila celá sestava ochotníků z Rantířova i skupina XII. Století v dvojnásobném složení. Důvodem byla skutečnost, že v rámci výročního koncertu vystoupilo jak obsazení z roku 1992, které nahrálo prvotinu LP Amulet, tak aktuální sestava. V publiku se na tomto koncertu sešlo více jak 900 lidí z celé republiky. Akce byla připravena k příležitosti třicátého výročí vydání prvního LP této české gothic rockové legendy z Jihlavy. Jednatel DKO zastupoval v tomto případě jak pořadatele, tak vystupující skupinu. Její úvodní sestava byla zpěv a kytara Petr Štěpán, bicí Pavel Štěpán, kytara Bedřich Musil a baskytara Petr Palovčík.

 

Chci dostávat novinky na e-mail
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO
DKO