• kultura.png, 32 kB
  • vstupenky.png, 6 kB
  • pronajmy.png, 36 kB
  • vzdelavani.png, 37 kB
  • festival_vina.png, 35 kB
  • stredni_skoly.png, 35 kB
  • ostatni_akce.png, 3 kB
  • Abonmá

NEJBLIŽŠÍ AKCE

více..

pondělí 27. března

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

ZRUŠENO BEZ NÁHRADY

vstupné: 530, 510 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

úterý 28. března

PETRA PROCHÁZKOVÁ: ZÁHADY RUSKÉ DUŠE

Na současnou válku na Ukrajině se dívá nejenom jako žurnalistka, ale taky jako někdo, kdo má svoje dobré známé jak na Ukrajině, tak v Rusku. 

vstupné: 150 Kč, na místě 180 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

středa 29. března

SPORTOVEC JIHLAVSKA 2022

Vyhlášení vítězů čtenářské ankety Jihlavských listů a nejlepších sportovců proběhne na slavnostním galavečeru.

vstupné: více...

mezi_program.png, 1 kB

úterý 4. dubna

LENKA NOVÁ

Koncert brněnské rodačky s nezaměnitelným sametovým altem.

vstupné: 460 Kč, na místě 510 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

středa 12. dubna

CELLO REPUBLIC - Freedom Tour 2023

Jedinečná čtveřice violoncellistů, vítězů mezinárodních soutěží, sólistů i pedagogů, popularizátorů klasické hudby.

vstupné: 330–490 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

čtvrtek 13. dubna

Pino Ammendola: NA VÁNOCE BUDU GAY

Pikantní komedie o nelehkém životě zadaných heterosexuálních mužů. hrají Martin Zounar, Martina Randová, Filip Blažek a další.

vstupné: 470, 420 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

úterý 18. dubna

JIŘÍ KORN - KORNCERT

Jedinečná koncertní tour roku 2023 velkolepého elegána, který se již navždy zapsal do dějin české hudební scény.

vstupné: balíček "Platinum" 4 990 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

čtvrtek 20. dubna

PETER LIPA

Peter Lipa je nejvýznamnější postavou jazzové scény.

vstupné: 390 Kč, na místě 440 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

pátek 21. dubna

DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU / 17:00

Cimrmanovská hra v nastudování ochotníků z Rantířova. Charitativní akce.

vstupné: dobrovolné, minimálně 200 Kč za vstupenku více...

mezi_program.png, 1 kB

pátek 21. dubna

DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU / 19:00

Cimrmanovská hra v nastudování ochotníků z Rantířova. Charitativní akce.

vstupné: dobrovolné, minimálně 200 Kč za vstupenku více...

Projekt MALÁ SCÉNA ŽIJE DÁL (rok 2012)ÚNOR 2012


LANUGO - úterý 7. února 2012 

Lanugo MusicWeb Tour 2012

Multižánrová kapela Lanugo v lednu, únoru a březnu absolvovala koncertní turné po českých a moravských klubech Lanugo MusicWeb Tour 2012. Před odchodem zpěvačky Markéty Foukalové na mateřskou dovolenou šlo o poslední příležitost slyšet naživo její příjemně zabarvený hlas s mimořádným rozsahem v kombinaci se špičkovými výkony profesionálních mladých hudebníků, členů kapely Lanugo. Právě emotivní, posluchačsky atraktivní skladby, ve kterých je slyšet pop, rock, electro a jazz, stojí za úspěchem Lanuga u publika i kritiky.

„Po dlouhé práci ve studiu se těšíme, až si zahrajeme nový repertoár živě. Chystáme si celou šňůru pořádně užít, jelikož ihned po jejím skončení vyrážíme do porodnice a na nějakou dobu se tak budeme muset odmlčet. Ale na léto jsme zpět a už teď se těšíme na festivalovou sezónu!“ (Lanugo)

„Pokud mi to rostoucí bříško dovolí, budu mít na sobě koncertní kostým od mladinké návrhářky Petry Pluháčkové. Celou naší tour bude mimoto sledovat hudební server MusicWeb.cz, takže jsem zvědavá na jejich postřehy z našich koncertů.“ (Markéta)

Kapela Lanugo je jedinečnou, na české hudební scéně již zavedenou formací. Její debutové album Lanugo vyšlo u prestižního jazzového labelu Animal Music. Druhé album Lanugo 2011 kapela vydala koncem loňského roku ve vlastní produkci.

Markéta Foukalová – zpěv

Narozena roku 1981 v Praze, absolventka jazzového oddělení Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka. Prošla mj. kapelami Gang-ala-Basta, Takin‘ Off, Yellow Family, Leguar Gr a MadFinger, kde se začala textařsky a autorsky uplatňovat. Markéta spolupracovala např. s Michalem Pavlíčkem (Na Kloboučku, zahajovací ceremoniál Pražského jara, titulní píseň k seriálu Dobrá čtvrť atd.), Michalem Prokopem (deska Poprvé naposledy a Live 60), Kamilem Střihavkou (WooDoo, B. S. P., The Leaders) nebo Evou Pilarovou. Roku 1998 vyhrála Zlíntalent a v roce 2005 získala s kapelou MadFinger hlavní ocenění v rámci soutěže mladých jazzových umělců na Philips Jazz Festivalu.

 

Viliam Béreš – klavír

Narodil se roku 1981 v Táboře. Pochází z muzikantské rodiny. Vystudoval skladbu na Státní konzervatoři v Praze. Viliamova talentu a hudebního záběru využilo mnoho kapel a hudebních osobností, např. Kamil Střihavka, Lenka Dusilová, Sunshine, My Dry Willow, Černý mosty, Navigators. Viliam složil a nahrál hudbu k několika filmům. Nyní se věnuje skladatelské činnosti a vystupování s formacemi Lanugo, Med, Work In Progress, Ruchadze, Toxique, Kamil Střihavka a The Leaders.

 

Rastislav Uhrík – kontrabas, baskytara

Narodil se v roce 1980 v Prešově. Vystudoval hru na kontrabas pod vedením Jaromíra Honzáka. Spolupracoval s předními osobnostmi české i zahraniční jazzové scény – Davidem Dorůžkou, NajPonkem, Ingrid Jensen, Richem Perrym. V roce 2003, jako člen Daniel Šoltis tria, získal na soutěži Junior Jazz ocenění Nejlepší jazzová skupina roku 2003 a jako člen Tria Beaty Hlavenkové získal stejné ocenění i v roce 2005. Nyní studuje v polských Katovicích na Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego a vystupuje s kapelami Lanugo, Vertigo Quintet (hudební cena Anděl za nejlepší jazzovou nahrávku roku 2005), Open Sextet (první cena na Montreaux Jazz Festivalu 2006), Lenka Dusilová, David Dorůžka atd.

 

Martin Kopřiva – bicí

Patří k nadějným tvářím mladé nastupující bubenické generace. Narodil se roku 1979 v Praze, vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka. Byl členem mnoha kapel, mezi jinými Vítkova kvarteta a skupiny Veteráni studené války. V současné době hraje ve skupině T4 po boku Vladimíra Kulhánka, Stanislava Kubeše a Romana Dragouna, dále pak v kapelách Jan Kořínek and Groove, Med, von Medwey.

 

Mirek Šmilauer – kytara

Je známý zejména pro osobitý kytarový zvuk, kterým podtrhuje atmosféru jednotlivých písní v řadě hudebních seskupení. Narodil se roku 1980 v Pacově, vystudoval Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka a mimo kapely Lanugo vystupuje se skupinami Med, Benedikta (nominace na Anděla v kategorii World Music 2005) a Černý mosty. Mirek spolupracuje také s divadly, v současnosti s pražským divadlem

Minor.

 

Martin Novák – perkuse, sampler

Martin se narodil r. 1983 v Ostravě, vyrůstal v Chrudimi, kde od malička hrál na housle, na kytaru a od deseti let na bicí nástroje. Jazzovému hraní se začal věnovat na letních jazzových dílnách, nejprve ve Frýdlantu v Čechách pod vedením Toma Bancrofta, poté v Praze u Martina Šulce a Jiřího Slavíčka. V roce 2002 se stal členem Tria Romana Pokorného, v roce 2004 také členem Romanovy kapely Blues Box Heroes, kapely Brazilian Mood Yvonne Sanchez a v roce 2005 Najponk Tria. Nyní je členem tria fenomenálního kytaristy Davida Dorůžky, tria Beaty Hlavenkové, dále pak kapel Lenky Dusilové, Infinite Quintet, Jan Kořínek & Groove a dalších.

 

www.lanugo.cz

 

obrazek975pomocny

 

 

 


BŘEZEN 2012


 

ZRNÍ - úterý 13. března 2012

Kladenští ZRNÍ jsou něco mezi Radiohead a Václavem Koubkem, mezi rychlým městem a mlžným lesem. Na jaře 2011 na labelu RadůzaRecords vydali své druhé album „Hrdina počítačový hry jde do světa“, na kterém spolupracovali s písničkářkou Radůzou. Na české scéně jsou naprostým originálem. Zvuk kapely je evidentně ovlivněný rodným industriálním Kladnem, táhlými volnými poli, i rychlými pohyby strojů. Jejich sdělení je velmi emotivní a naléhavé. Prochází od ponurých nočních ulic, plných zimy a strachu, až k naprosté euforii a fascinaci z maličkostí. Ze Zrní na podiu sálá ohromná chuť hrát a zvát do svého osobitého světa. Zpívají česky. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen.

Kapela hraje ve složení:  Jan Unger - zpěv, kytara, flétna; Jan Fišer - housle, zpěv; Jan Juklík - kytara, zpěv; Jan Caithaml - basová kytara, zpěv; Ondřej Slavík - bicí, akordeon, beatbox, zpěv

http://www.zrni.cz/

obrazek996pomocny

 

 

TOXIQUE - úterý 20. března 2012

Po mnoha měsících vymetání večírků a popojíždění po D1 vydali Toxique své třetí řadové album pod názvem Tips For Grown Up Kids a vyrazili s ním na své turné. Na zvuku nového alba zanechala nesmazatelnou stopu nová zkušenost s DJingem, který kapela v poslední době rozjíždí v rámci svých koncertů. K soundu nové desky TOXIQUE dodávají: “Tuhle desku doporučujeme poslouchat s rukama nahoře a s partičkou těch nejzvrhlejších kámošů!”

http://www.toxique.cz/cs

obrazek998pomocny

 

 

 

 


KVĚTEN 2012


 

TARA FUKI - úterý 22. května 2012 

Světově uznávané dívčí viloloncellové duo ve složení Dorota Bárová a Andrea Konstankiewicz se hudbě věnují od malička (konzervatoř, studium muzikologie, různé hudební projekty), ale až jejich společným setkáním v Brně v roce 2000 mohlo vzniknout duo TARA FUKI... Jejich hudba je naprosto svébytná (své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány), křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá.

Za svou hudbu obdržely mimo jiných i ocenění české Akademie hudby v kategoriích "Alternativní hudba - World music" a "Objev roku" za rok 2001 a v kategorii "World music" za rok 2007. V roce 2007 vystoupily jako první česká kapela na celosvětovém hudebním veletrhu "WOMEX" ve španělské Seville.

obrazek1012pomocnyobrazek1012pomocny

 

 

 


ŘÍJEN 2012


IMPROLIGA - úterý 2. října 2012 

 

Zápas v improvizaci

OTISK x Bafni

(Praha x Brno) 

 

Improvizace jako hokejový zápas. Oba týmy hráčů, nesmlouvavý rozhodčí a diváci, kteří hlasovali jaký tým je zaujal. Fandilo se, hlasovalo se, pískalo se na rozhodčího, vymýšleli se témata improvizací a hlavně se všichni výborně bavili.

Vyhrálo BRNO ! 

 

www.improliga.cz

 

 

 

 


LISTOPAD 2012


Buchty a loutky: PSYCHO RELOADED - úterý 13. listopadu 2012 

 

Buchty a loutky jsou divadelní seskupení působící ve Švandově divadle v Praze. Jejich talent jste mohli vidět ve filmu Jana Svěráka "Kuky se vrací", na kterém spolupracovali.

Byli jsme potěšeni a diváci nadšeni, že přijali naše pozvání a bylo možné je vidět "naživo". Přijeli s představením pro dospělé Psycho Reloaded na motivy známého hororu Alfreda Hitchcocka, které od začátku vzbuzovalo v hledišti spíše výbuchy smíchu než pocity bázně.

Hráli: Marek Bečka, Vít Brukner a Radek Beran.

Scénář a režie: Radek Beran

 

www.buchtyaloutky.cz

obrazek1140pomocny

 

 

 

 

 

LÉTAJÍCÍ RABÍN - úterý 27. listopadu 2012 

 

Starodávné a okouzlující melodie židovské svatby, jakož i jedinečné písně v jazyce jidiš!"

Létající rabín je pětičlenný ansámbl hrající klezmer - tedy tradiční instrumentální hudbu východoevropských Židů. Kapela se snaží o autentickou interpretaci se starosvětským šarmem a současnou energií. Létající rabín je laureátem Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2011 a mnoha dalších významných ocenění. Koncert na Malé scéně bude výjimečným zážitkem.

Složení ansámblu: Vojtěch Pospíšil - C klarinet, Jana Dosedělová - flétna, malý cimbál, Miroslav Ondra - akordeon, zpěv, Vojtěch Peštuka - housle, zpěv, Pavel Jurečka - kontrabas. 

 

www.letajicirabin.cz

obrazek1198pomocny

NEJBLIŽŠÍ AKCE

více..

pondělí 27. března

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

ZRUŠENO BEZ NÁHRADY

vstupné: 530, 510 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

úterý 28. března

PETRA PROCHÁZKOVÁ: ZÁHADY RUSKÉ DUŠE

Na současnou válku na Ukrajině se dívá nejenom jako žurnalistka, ale taky jako někdo, kdo má svoje dobré známé jak na Ukrajině, tak v Rusku. 

vstupné: 150 Kč, na místě 180 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

středa 29. března

SPORTOVEC JIHLAVSKA 2022

Vyhlášení vítězů čtenářské ankety Jihlavských listů a nejlepších sportovců proběhne na slavnostním galavečeru.

vstupné: více...

mezi_program.png, 1 kB

úterý 4. dubna

LENKA NOVÁ

Koncert brněnské rodačky s nezaměnitelným sametovým altem.

vstupné: 460 Kč, na místě 510 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

středa 12. dubna

CELLO REPUBLIC - Freedom Tour 2023

Jedinečná čtveřice violoncellistů, vítězů mezinárodních soutěží, sólistů i pedagogů, popularizátorů klasické hudby.

vstupné: 330–490 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

čtvrtek 13. dubna

Pino Ammendola: NA VÁNOCE BUDU GAY

Pikantní komedie o nelehkém životě zadaných heterosexuálních mužů. hrají Martin Zounar, Martina Randová, Filip Blažek a další.

vstupné: 470, 420 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

úterý 18. dubna

JIŘÍ KORN - KORNCERT

Jedinečná koncertní tour roku 2023 velkolepého elegána, který se již navždy zapsal do dějin české hudební scény.

vstupné: balíček "Platinum" 4 990 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

čtvrtek 20. dubna

PETER LIPA

Peter Lipa je nejvýznamnější postavou jazzové scény.

vstupné: 390 Kč, na místě 440 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

pátek 21. dubna

DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU / 17:00

Cimrmanovská hra v nastudování ochotníků z Rantířova. Charitativní akce.

vstupné: dobrovolné, minimálně 200 Kč za vstupenku více...

mezi_program.png, 1 kB

pátek 21. dubna

DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU / 19:00

Cimrmanovská hra v nastudování ochotníků z Rantířova. Charitativní akce.

vstupné: dobrovolné, minimálně 200 Kč za vstupenku více...

DKO s.r.o.
Tolstého 1455/2
586 01 Jihlava

Předprodej +420 604 293 037
pondělí  7:30–11:00  |  12:00–17:00  
čtvrtek   7:30–11:00  |  12:00–17:00 
 
Vchod z ulice Tolstého     
 
  

 

Mediální
partneři:
loga/CRo-Vysocina-WEB.jpg loga/index.png
Naši
partneři:
loga/jihlava.jpgloga/smj-50.jpgloga/jipocar-50.jpgloga/rengl-50.jpgloga/bandi-WEB-partneri.jpg
GDPR ready
DKO, s.r.o.Kulturní dům Jihlava