• kultura.png, 32 kB
  • vstupenky.png, 6 kB
  • pronajmy.png, 36 kB
  • vzdelavani.png, 37 kB
  • festival_vina.png, 35 kB
  • stredni_skoly.png, 35 kB
  • ostatni_akce.png, 3 kB
  • Abonmá

NEJBLIŽŠÍ AKCE

více..

pondělí 4. března

QUEEN SYMPHONIC TRIBUTE SHOW

Vstupte do světa legendy s koncertem Queenmania a živým orchestrem! Nechte se unést na vlně nezapomenutelného zážitku, který Vás zavede do éry Queen

vstupné: 990-1490 více...

mezi_program.png, 1 kB

úterý 5. března

VÍM, ŽE VÍŠ, ŽE VÍM

HRA, VE KTERÉ SE SNOUBÍ VŠECHNO, CO V DOBRÉ KOMEDII NESMÍ CHYBĚT. Rodinný život manželů Bonettiových a jejich dospívající dcery se pohybuje

vstupné: 690, 650 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

středa 6. března

Dobré ráno s Findou

Nekorektní komedie o hyperkorektnosti, v níž autor a režisér Jan Svěrák trefně komentuje témata dnešní společnosti, a přitom otvírá mnohá dilemata

vstupné: Nelze zakoupit v DKO Jihlava více...

mezi_program.png, 1 kB

neděle 10. března

Kollárovci

Srdečně Vás zveme na jedinečné koncerty oblíbené slovenské kapely Kollárovci! Hudebně zábavná show, v níž vynikající zpěvy a nádherná muzika.

vstupné: 450, 400 více...

ZÁŘÍ 2021


MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE – Mohlo by to bejt nebe... Tour 2021 úterý 7. září 2021 – divadelní sál v 19:00 / přeloženo z 25.5.2021
MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE – Mohlo by to bejt nebe... Tour 2021
Pořadatel: DKO s.r.o. Jihlava s podporou statutárního města Jihlava

Vstupné: 470, 430 Kč | na místě 480 Kč

Prodej od: ONLINE od neděle 21.6.2020–18:00, osobně od pondělí 22.6.2020–7:30
Zamluvit od: ONLINE od neděle 21.6.2020–18:00, osobně nebo telefonicky od pondělí 22.6.2020–7:30
Rezervace do: stanoví DKO s.r.o. při zamlouvání

MICHAL PROKOP

 

MOHLO BY TO BEJT NEBE... Tour 2021

Dlouho očekávané nové album naší rockové legendy

 

Po téměř deseti létech od vydání Sto roků na cestě je tu sestava třinácti nahrávek letos jubilujícího zpěváka, muzikanta, skladatele etc. Michala Prokopa. Dvanáct původních skladeb a jedna cover verze představují Prokopa a jeho kapelu Framus Five v klasické sestavě, doplněné mimořádnými hosty - a ve skvělé formě. Na podstatě z blues úspěšně vycházejícího elektrického písničkářství se logicky nic nemění. Princip jedinečně zpívaného, melodicky silného a pečlivě vybranými slovy opatřeného repertoáru je opět dán. Sedmkrát Michal Prokop sám, ale také Luboš Andršt, Jan Hrubý nebo Martin Němec dodali novou muziku, dostalo se i na dosud nevydaný odkaz Petra Skoumala. K již existujícím textům Pavla Šruta, Zdeňka Rytíře a Jiřího Žáčka přidali další Michal Bulíř, Tomáš Roreček, Milan Šašek, Martin Němec a Jan Lacina. Speciální prémií je pak Ježkův, Voskovcův a Werichův Svět naruby, připomínající osud cenzorsky smazané nahrávky z roku 1969 i trvalou platnost toho starého songu. 

Příjemné ohlasy amerického rocku, nejen houslemi prokázaná domácí východiska, promyšleně střídmě využité klávesy, dechy a sbory. Důraz na civilní texty, účinné refrény a zapamatovatelné slogany. Osvědčená posluchačská funkčnost této muziky i přátelská pospolitost uvnitř kapely. Také proto se vznik alba dokázal vyrovnat s vážnou zdravotní indispozicí kytaristy Luboše Andršta, v jím nedokončených nahrávkách s úctou nahrazeného jednou Michalem Pavlíčkem a několikrát Pavlem Marcelem. CD a 2LP je graficky vyzdobeno studiem /3. dílna/, tedy Karlem Halounem a Luďkem Kubíkem. Zásadní vizuální koncept vychází ze snímků přírody jako nekonečně proměnlivého symbolu života. Nechybí komplet textů písniček, vložený list nabízí dokumentární fotky Framus Five. Vinylová verze (2x180g) navíc poskytuje unikátní kód ke stažení muziky ve formátu MP3 zdarma.         

Je to album sympaticky nesentimentální, aranžérsky barevné, potřebně energické. Album ukotvující Michala Prokopa v pozici nezaměnitelného českého rockera, věrného vlastnímu hudebnímu názoru i početným fanouškům.  Album po dlouhé době vydané Supraphonem, kde zpěvák před neuvěřitelnými třiapadesáti roky začínal. 

 

Délka koncertu: asi 1:30

více informací...

Tento projekt je spolufinancován statutárním městem Jihlava

 

 

Irena Dousková: HRDÝ BUDŽES středa 8. září 2021 – divadelní sál v 19:00 / přeloženo z 13.12.2020
Irena Dousková: HRDÝ BUDŽES
Pořadatel: Milan Kabelka

Vstupné: 570 Kč

Prodej od: ONLINE od neděle 21.6.2020 – 18:00, osobně od pondělí 22.6.2020 – 7:30
Zamluvit od: ONLINE od neděle 21.6.2020 – 18:00, osobně nebo telefonicky od pondělí 22.6.2020 – 7:30
Rezervace do: stanoví DKO s.r.o. při zamlouvání

Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých. Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje. Barbora Hrzánová – cena THÁLIE 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon za roli Helenky Součkové.Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých. Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje. Barbora Hrzánová – cena THÁLIE 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon za roli Helenky Součkové.
Více než 850 repríz !!!

Hrají:
Helenka Součková – Bára Hrzánová
žena, soudružka, maminka, babička, paní učitelka – Jarmila Vlčková
muž, soudruh, tatínek, dědeček, Pepíček – Libor Jeník

Režie: Jiří Schmiedt

Premiéra: 7. 11. 2002800. repríza: https://www.youtube.com/watch?v=W5xb90aV7q0

Přijďte se pobavit na toto skvělé divadelní přestavení!

 

Díélka představení: asi 3:05 s přestávkou

 

více informací...

PAVEL ŠPORCL A GIPSY WAY ENSEMBLE – GIPSY FIRE PŘELOŽENO / čtvrtek 9. září 2021 – divadelní sál v 19:00 / přeloženo ze 14.4.2021
PAVEL ŠPORCL A GIPSY WAY ENSEMBLE – GIPSY FIRE
Pořadatel: DKO s.r.o. Jihlava ve spolupráci s VM ART production

Vstupné: 450–490 Kč

Prodej od: ONLINE od neděle 1.12.2019 – 18:00, osobně od pondělí 2.12.2019 – 7:30
Zamluvit od: ONLINE od neděle 1.12.2019 – 18:00, osobně nebo telefonicky od pondělí 2.12.2019 – 7:30
Rezervace do: stanoví DKO s.r.o. při zamlouvání

Pavel Šporcl vystoupí se svým programem Gipsy Fire za doprovodu cimbálové skupiny Gipsy Way Ensemble. Jako host vystoupí vynikající hráč na akordeon Vojtěch Szabó, jenž patří k evropské interpretační špičce. Program Gipsy Fire navazuje na stejnojmennou desku, kterou v roce 2014 vydalo hudební vydavatelství Supraphon. Je pokračováním velmi zdařilého Gipsy Way, prvního programu Pavla Šporcla s cikánskou tématikou. Spojuje velké mistrovství s temperamentem a cikánskou vroucí krví. Na rozdíl od prvotiny Gipsy Way nový projekt výrazněji sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, mimo jiné i titulní skladby Gipsy Fire.

 

Ve spolupráci s agenturou VM ART production   

více informací...

Tento projekt je spolufinancován statutárním městem Jihlava

 

 

MOZART GALA neděle 19. září 2021 – divadelní sál v 19:00
MOZART GALA
Pořadatel: Filharmonie G. Mahlera, z.s.

Vstupné: 250 / 200 Kč

Prodej od: ONLINE od neděle 15.8.2021 – 18:00, osobně od pondělí 16.8.2021 – 7:30
Zamluvit od: ONLINE od neděle 15.8.2021 – 18:00, osobně nebo telefonicky od pondělí 16.8.2021 – 7:30
Rezervace do: stanoví DKO s.r.o. při zamlouvání

FILHARMONIE G. MAHLERA

 

Novou, v pořadí 19. koncertní sezonu, zahájí Filharmonie G. Mahlera Jihlava velkolepým koncertem "Mozart gala", kterým si připomene 265. výročí narození a 230. výročí úmrtí jednoho z největších hudebních géniů Wolfganga Amadea Mozarta. Slyšeli jste violoncello zpívat Mozartovy árie? Přijďte si to poslechnout na vlastní uši.

Sílu Mozartovy hudby vidíme v její schopnosti prosadit se v jakékoliv době a jakémkoliv zřízení. A ještě v tom, že dokáže zasáhnout i ty, kdo o sobě tvrdí, že vážnou hudbu nemusí. Je to tak. Wolfgang Amadeus Mozart dokázal napsat muziku, která proniká skrze bariéry odporu vůči klasické hudbě a velice často se stává právě tím prvním stupínkem na cestě objevování klasiky. Přijďte si to ověřit na koncert Mozart gala a vezměte s sebou třeba své děti nebo vnoučata. Nebo své rodiče či prarodiče. Máme pro vás koncert té nejkrásnější Mozartovy hudby v podání celé řady skvělých sólistů. Na koncertě zazní ukázky z Mozartovy hudby symfonické, komorní, duchovní, zábavní, operní. Těšit se můžete na violoncellistu Petra Nouzovského, houslistku Barbaru Tolarovou, flétnistku Ditu Urbánkovou Čeledovou, fagotistu Jiřího Šedrlu a klarinetistu Dominika Sedláka. Ti všichni zahrají části věhlasných nástrojových koncertů. 


Koncert podpořil Státní fond kultury ČR, statutární město Jihlava a Kraj Vysočina.

 

PROGRAM

Nejoblíbenější skladby hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta.

 

ÚČINKUJÍ

Filharmonie G. Mahlera Jihlava

Jiří Jakeš – dirigent

Petr Nouzovský – violoncello

barbora Tolarová – housle

Dita Urbánková Čeladová – flétna

Jiří Šedrla – fagot

Dominik Sedlák – klarinet

 

Délka koncertu: asi 2:15 s přestávkou

 

Na tento koncert lze uplatnit kompenzaci předplatného za neuskutečněné koncerty v roce 2020. Předplatitelé se dostaví s kartičkou předplatného 2020 do předprodeje DKO a vyzvednou si náhradní vstupenku.

více informací...

JIŘÍ KOLBABA: UKRADENÁ ZEMĚ (cesta napříč USA) pondělí 20. září 2021 – divadelní sál v 19:00 / přeloženo z 10.5.2021
JIŘÍ KOLBABA: UKRADENÁ ZEMĚ (cesta napříč USA)
Pořadatel: DKO s.r.o. Jihlava s podporou statutárního města Jihlava

Vstupné: 230 Kč, na místě 270 kč

Prodej od: ONLINE od neděle 11.10.2020 – 18:00, osobně od pondělí 12.10.2020 – 7:30
Zamluvit od: ONLINE od neděle 11.10.2020 - 18:00, osobně nebo telefonicky od pondělí 12.10.2020 - 7:30
Rezervace do: stanoví DKO s.r.o. při zamlouvání

Ukradená země (cesta napříč USA)

Při neobvykle dlouhé cestě z New Yorku na západní pobřeží a zpět do New Yorku navštívíme známá i neznámá města, ale zejména fantastické Národní parky jihozápadu USA. Vzdáme hold několika chrámům americké divočiny, hrdinným indiánům - kterým byla tato země ukradena - i méně známým fenoménům současné Ameriky. USA – cestovatelsky velmi vděčná země – nabídne nová zamyšlení a množství objevitelských inspirací. GO TO THE USA!

více informací...

Tento projekt je spolufinancován statutárním městem Jihlava

 

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT ZUŠ JIHLAVA
středa 22. září 2021 – divadelní sál v 17:00
ZAHAJOVACÍ KONCERT ZUŠ JIHLAVA
Pořadatel: ZUŠ Jihlava

Vstupné: 50 Kč, děti a studenti zdarma s platnou vstupenkou

Prodej od: ONLINE od neděle 5.9.2021 – 18:00, osobně od pondělí .6.9.2021 – 7:30
Zamluvit od: ONLINE od neděle 5.9.2021 – 18:00, osobně nebo telefonicky od pondělí 6.9.2021 – 7:30
Rezervace do: stanoví DKO s.r.o. při zamlouvání

Můžete se těšit na naše skvělé sólisty, kteří i přes pandemii koronaviru pilně cvičili a stali se absolventy letních kurzů v Mikulově, Broumově a dalších. V loňském roce byli naši žáci přijati na konzervatoře a tak je budete mít ještě možnost vidět a slyšet. Spolupráce tanečního oddělení, sborů a symfonického orchestru vyústí ve scénické provedení Směsi národních písní pro děti od Otakara Jeremiáše. Přijďte podpořit mladé umělce opět naživo.

 

Délka koncertu: asu 1:00 bez přestávky

více informací...

Sébastien Thiéry: OSM EUR NA HODINU čtvrtek 23. září 2021 – divadelní sál v 19:00 | přeloženo z 15.10.2020
Sébastien Thiéry: OSM EUR NA HODINU
Pořadatel: JT PROMOTION s.r.o.

Vstupné: 440, 390 Kč

Prodej od: ONLINE od neděle 29.9.2019 – 18:00, osobně od pondělí 30.9.2019 – 7:30
Zamluvit od: ONLINE od neděle 29.9.2019 – 18:00, osobně nebo telefonicky od pondělí 30.9.2019 – 7:30
Rezervace do: stanoví DKO s.r.o. při zamlouvání

PŘEDSTAVENÍ JE PŘELOŽENO. Uskuteční se v náhradním termínu ve čtvrtek 23. září 2021. Již zakoupené vstupenky (s daty 3.4.2020,  22.9.2020 a 15.10.2020) zůstávají v platnosti.

Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné vstupenky vrátit nejpozději v pondělí 2. 11. 2020 v předprodeji vstupenek. Otevřeno v pondělí a ve čtvrtek, vždy 7:30–11:00 a 12:00–17:00. Netýká se eVstupenek – majitelé budou informováni e-mailem. Po tomto datu nárok na vrácení vtupeného zaniká.

_____________________________________________________

 

Osm eur na hodinu je zběsilá komedie o sobectví i štědrosti.

Jacques a Laurence, bohatý buržoazní pár středního věku, zaměstnává na černo podivnou paní na úklid. Rosa je hotová nešťastnice: Nejenže se nechá vykořisťovat svými „zaměstnavateli“ a stará se o svého přítele Miguela, který se od ní nechá živit, ale každý den se jí přihodí nějaký malér. Jednou ztratí telefon, podruhé si zablokuje krk, třetí den krvácí z nosu… Řízením osudu se ta smůla přenese na Jacqua s Laurence, kteří se rozhodnou udělat cokoli, aby Rosu a především sebe zachránili od podivného prokletí. Nutno zmínit, že Rosa je ve skutečnosti muž - transvestita

Proč vlastně pomáháme druhým, pakliže nejde o náš vlastní prospěch?

 

Hrají:

Rosa – Martin Zounar

Miguel – Martin Kraus

Laurence – Martina Randová / Daniela Šinkorová

 Jacques – Antonín Procházka / Zbyšek Pantůček

 

Režie: Antonín Procházka

Překlad: Sarah Biderman

 

Premiéra: 9.3.2020

 

Délka představení: asi 2:00 s přestávkou

více informací...

MINERAL–EXPO JIHLAVA sobota 25. září 2021 - foyer divadelního sálu DKO od 9:00 do 17:00
MINERAL–EXPO JIHLAVA
Pořadatel: Mgr. Leona Héžová

Vstupné: dospělí 70 Kč, děti 30 Kč

Prodej od: xxx
Zamluvit od: xxx
Rezervace do: xxx

MINERAL–EXPO

 

4. prodejní výstava minerálů, šperků a fosílií s programem pro celou rodinu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vstupenky na všechny akce budou k dispozici přímo na výstavě nebo je možné vyhrát rodinné vstupné v soutěži na FB výstavy.

 

Na výstavách MINERAL-EXPO je přísně zakázáno rozdávat letáky na jiné akce bez předchozího písemného souhlasu pořadatele.

Na výstavách MINERAL-EXPO je zakázáno vodění psů (výjimku tvoří asistenční psi a psi menšího vzrůstu umístěni a nošeni po celou výstavu v tašce)

 

více informací...

BURZA LP A CD neděle 26. září 2021 - foyer divadelního sálu DKO Jihlava od 11:00 do 16:00
BURZA LP A CD
Pořadatel: Agentura Music 69

Vstupné: zdarma

Prodej od: xxx
Zamluvit od: xxx
Rezervace do: xxx

Agentura Music 69

 

Burza LP a CD v Jihlavě (dům kultury). Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. Výběr je obrovský, stačí přijít! Deep Purple, Depeche Mode, Beatles, Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin, U2, Police, J. Hendrix, B. Dylan, Genesis, M. Jackson, Prince, Madonna, Anthrax, Judas Priest, ZZ Top, Eagles, The Who, Status Quo, M. Oldfield, J.M. Jarre, Falco, F. Sinatra a mnoho mnoho dalších LP. Více jak 4000 titulů. Ceny LP od 10 Kč. Velké množství singlů od 5 Kč za kus. V nabídce jsou i CD a DVD.

Vykupujeme LP, SP i CD - music69@seznam.cz

Výběr z tisíců titulů. Prodej, nákup, výměna.

Katalog jednoho z prodejců na www.vinylgallery.cz .

 

Více informací

https://www.facebook.com/events/608858259600808

tel.: 722 413 024

 

 

Délka akce: 11:00–16:00

více informací...

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE / ZVÍŘENÝ PRACH TOUR pondělí 27. září 2021 – divadelní sál v 19:00 / přeloženo z 28.4.2021
DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE / ZVÍŘENÝ PRACH TOUR
Pořadatel: DKO s.r.o. Jihlava s podporou statutárního města Jihlava

Vstupné: 490, 460 Kč / na místě jednotné 530 Kč

Prodej od: ON-LINE od neděle 14.4.2019 - 18:00, osobně od pondělí 15.4.2019 - 7:30
Zamluvit od: ON-LINE od neděle 14.4.2019 - 18:00, osobně nebo telefonicky od pondělí 15.4.2019 - 7:30
Rezervace do: stanoví DKO s.r.o. při zamlouvání

V platnosti zůstávají vstupenky s daty 27.9.2019, 16.3.2020 i 9.12.2020. Po znovuotevření předprodeje budete seznámeni i s možností případného vrácení vstupenek.

____________________________

 

 Nejčerstvější informace o akci vzhledem k dočasnému zrušení všech kulturních akcí získáte v AKTUALITÁCH.

____________________________

 

Vyjádření Dana Bárty ke zrušenému koncertu 27.9.2019

„Moc se omlouvám všem fanouškům a pořadatelům. Náš kmenový hráč a spoluautor mnoha písní, kytarista Miroslav Chyška, je bohužel vážně nemocný a momentálně mimo možnost s námi odjet první část turné. Je to pitomé, vím, přišlo to ve velmi nevhodný čas. Naše kapela, náš zvuk, tvar a spoluhraní jsou postavené na individualitách a já myslím, že to tak má být, i když to nebylo lehké rozhodnutí. Je nám to všem líto. Věříme pevně, že nás pochopíte a budeme se všichni spolu s vámi v míru těšit na co nejbližší příště. Nezlobte se. Díky.  D.“

_________________________________________________________________________

DAN BÁRTA

Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou aktuálně představí páté řadové album Kráska a zvířený prach.
Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby ... Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již dvacátým rokem!

 

Délka koncertu: asi 1:30 bez přestávky

 

 

Autor fotografií: Ondřej Pýcha 

více informací...

Tento projekt je spolufinancován statutárním městem Jihlava

 

 

ROK ZÁZRAKŮ středa 29. září 2021 – foyer divadelního sálu v 18:00
ROK ZÁZRAKŮ
Pořadatel: DKO s.r.o. Jihlava a Eva Decroix

Vstupné:

Prodej od: xxx
Zamluvit od: xxx
Rezervace do: xxx

Pád komunistického režimu v Československu v mezinárodním kontextu ve fotografiích.

 

Úvodní slov: Petr Blažek – autor výstavy

Speciální host: Vladimír Merta

více informací...

Trio-MERTA-HRUBÝ-FENCL středa 29. září 2021 – malá scéna DKO v 19:00
Trio-MERTA-HRUBÝ-FENCL
Pořadatel: DKO s.r.o. Jihlava s podporou statutárního města Jihlava

Vstupné: 280 Kč, na místě 310 Kč

Prodej od: ONLINE od neděle 13.6.2021 – 18:00, osobně od pondělí 14.6.2021 – 7:30
Zamluvit od: ONLINE od neděle 13.6.2021 – 18:00, osobně nebo telefonicky od pondělí 14.6.2021 – 7:30
Rezervace do: stanoví DKO s.r.o. při zamlouvání

Trio - Vladimír MERTA + Jan HRUBÝ + Ondřej FENCL

Základní kámen českého písničkářství, čerstvý pětasedmdesátník Vladimír Merta, houslový nestor Jan Hrubý a dvakrát mladší klavírista a kytarista Ondřej Fencl pokračují v nekonečném turné. Jeho hlavní postavou je veterán Merta, který alby Domilováno (2013) a Imagena (2014) nebo třeba aktuálním Popelnicovým románem (2020) znovu dokázal, že ještě nepatří do starého železa a má co říct nejen skrz své dávné hymny. Právě tyto kultovní songy ze 70. a 80. let jsou ovšem základem současného playlistu. Zazní Astrolog, Omamná květina, Chtít chytit vítr, Vzdálené výstřely, K pětadvaceti, Začouzené sklíčko, Harmonie…  doprovázené mistrovskými smyčcovými tahy Jana Hrubého a klavírem a kytarou Ondřeje Fencla. Nápad vykrystalizoval z nenadálého hudebního setkání, vlastně z omylu. „Ondřej napsal email, že by mi rád poslal desku jeho kapely Hromosvod. Já si ho s někým spletl a odpověděl jsem: přijď večer do Kaštanu, mám tam koncert, přidej se,“ vzpomíná Merta na iniciační zážitek z jara 2011. „Hráli jsme bez zkoušení celou hodinu. To se může stát leda tak Dylanovi. Nebo mně.“ Nadšeně přijaté vystoupení pak vyústilo do dlouhodobější spolupráce, ke které se v roce 2014 spontánně přidal Jan Hrubý.

 

VLADIMÍR MERTA

Vladimír Metra se narodil 20. 1. 1946 v Praze. Vystudoval architekturu na ČVUT, poté ještě na FAMU absolvoval scénaristiku a režii (jeho absolventský film na motivy povídek Oty Pavla Smrt krásných srnců byl za komunismu kultovní záležitostí).

Během studijního pobytu ve Francii začal koncem šedesátých let skládat vlastní písně, první LP deska Ballades de Prague vyšla více méně náhodou v roce 1969 u francouzské společnosti Vogue (dnes má mezi sběrateli cenu zlata).

Další možnosti silně omezila represe režimu, Merta s přestávkami koncertoval, publikoval a pokoušel se o vlastní filmařské projekty, byť oficiálními místy nepodporován.

V sedmdesátých a osmdesátých letech se stal nedotknutelnou písničkářskou ikonou. Prakticky kolem všeho, na co sáhl, vedla zdejší kritika oslavné tance. Básnické texty, ojedinělá hra na kytaru a písně jako Chtít chytit vítr nebo Omamná květina pravdy

vynesly Mertovi statut svojského muzikanta, který se nenechá nikým svázat.

Na první oficiální domácí album si musel počkat až do roku 1978, o deset let později vyšlo syrové dvoj-LP s živým záznamem koncertu v Malostranské besedě, kde nechybí ani Praha magická, Dezertér či Kocovina.

Po letech čekání následovalo cd Filmy v hlavě, jímž Merta stvrdil svou roli intelektuála naprosto nezapadajícího do černobílé schematičnosti společenských poměrů.

Z množství dalších aktivit zmiňme spolupráci se souborem židovských písní Mišpacha, barokní a renesanční hudbu s Janou Lewitovou, kooperaci s Mišíkovými Etc…, která vyústila v nezvykle zpěvné CD Ponorná řeka (2011) a především aktuální řadová alba Domilováno (2013) a Imagena (2014) s Davidem Landštofem, Ondřejem Fenclem, Josefem Štěpánkem a dalšími elitními muzikanty v doprovodné studiové kapele.


 

JAN HRUBÝ

Jan Hrubý, renesanční postava českého rocku a nadžánrový houslista par excellence, se narodil 3. prosince 1948 v Praze.

Po studiu na Pražské konzervatoři se v sedmdesátých letech stal stěžejním členem kapely Etc…, bez jeho houslí si lze těžko představit první dvě (nejslavnější) desky Vladimíra Mišíka. Po Mišíkově zákazu působil v Blues Bandu Luboše Andršta, v roce 1984 se přidal k Framus 5 Michala Prokopa a výrazně ovlivnil album Kolej Yesterday.

V roce 1985 se Hrubý vrátil k Etc…, paralelně začal vystupovat s triem Prokop-Andršt-Hrubý, dále v Čundergroundu (s Vladimíry Mertou a Mišíkem), spolupracoval s Dagmar Andrtovou-Voňkovou, ve studiu nahrával party na desky mnoha dalších (Jazz Q, Marsyas, C&K Vocal, Country Beat J. Brabce, Jan Spálený, Zuzana Homolová, Hana Hegerová…).

Na počátku devadesátých let propadl kouzlu keltského rocku, založil skupinu Kukulín (desky inspirované knihami J. R. R. Tolkiena), spolupracoval také s Marií Hoffmanovou…

V Etc… se po desetileté pauze znovu objevil v období cca 2000 – 2010, s Lubošem Andrštem tvoří od roku 2006 páteř obnovených Framus 5 Michala Prokopa (nadšeně přijatá alba Poprvé naposledy a Sto roků na cestě)… V roce 2012 byl Hrubý čtenáři časopisu Rock Pop zvolen do tzv. Československé superskupiny (Střihavka-Pavlíček-Kulhánek-Dragoun-Hrubý-Meier), s níž aktuálně také vystupuje.

 

ONDŘEJ FENCL

Klavírista, kytarista, zpěvák a hudební publicista (nar. 8.8. 1981), dvacet pět let frontmanem folk-rockového Hromosvodu, od roku 2007 kapelník, klávesista a manažer 5P Luboše Pospíšila a také kytarista (a manažer) Schodiště aneb dřívějšího Nahoru po schodišti dolů bandu; textař (Lenka Dusilová, Olympic, L. Pospíšil…); novinář; též vedoucím několika revivalů (Beatles, Lucie, Uširváč)… Od jara 2011 spolupracuje s Vladimírem Mertou, participuje také na nedávném comebacku Marsyas. V roce 2018 vyšla u nakladatelství Galén kritikou ceněná sbírka Fenclových básní Všetečky.

 

Délka koncertu: asi 1:50 s přestávkou

 

Hudební ukázky:

http://youtu.be/0AYkjMCH6n4
https://www.youtube.com/watch?v=1W4g0pMunlM
https://www.youtube.com/watch?v=Czt-v33-c5c

https://www.youtube.com/watch?v=vskRGvT4YdQ&index=9&t=272s&list=PLnMjyCh5NR80BUwqZ6BT5GPDsDGtH3H8P

https://www.youtube.com/watch?v=Qzyijx_pqyI

https://www.youtube.com/watch?v=V9IhD9elpTw
https://www.youtube.com/watch?v=UFTo3oNJrsA
https://www.youtube.com/watch?v=iDTeJkCBJkE
https://www.youtube.com/watch?v=OKJoEfIMM4o

více informací...

Tento projekt je spolufinancován statutárním městem Jihlava


NEJBLIŽŠÍ AKCE

více..

pondělí 4. března

QUEEN SYMPHONIC TRIBUTE SHOW

Vstupte do světa legendy s koncertem Queenmania a živým orchestrem! Nechte se unést na vlně nezapomenutelného zážitku, který Vás zavede do éry Queen

vstupné: 990-1490 více...

mezi_program.png, 1 kB

úterý 5. března

VÍM, ŽE VÍŠ, ŽE VÍM

HRA, VE KTERÉ SE SNOUBÍ VŠECHNO, CO V DOBRÉ KOMEDII NESMÍ CHYBĚT. Rodinný život manželů Bonettiových a jejich dospívající dcery se pohybuje

vstupné: 690, 650 Kč více...

mezi_program.png, 1 kB

středa 6. března

Dobré ráno s Findou

Nekorektní komedie o hyperkorektnosti, v níž autor a režisér Jan Svěrák trefně komentuje témata dnešní společnosti, a přitom otvírá mnohá dilemata

vstupné: Nelze zakoupit v DKO Jihlava více...

mezi_program.png, 1 kB

neděle 10. března

Kollárovci

Srdečně Vás zveme na jedinečné koncerty oblíbené slovenské kapely Kollárovci! Hudebně zábavná show, v níž vynikající zpěvy a nádherná muzika.

vstupné: 450, 400 více...

DKO s.r.o.
Tolstého 1455/2
586 01 Jihlava

Předprodej +420 604 293 037
 
pondělí  7:30–11:00  |  12:00–17:00  
čtvrtek   7:30–11:00  |  12:00–17:00 
 
Vchod z ulice Tolstého     
 
  

 

Mediální
partneři:
loga/CRo-Vysocina-WEB.jpg loga/index.png
Naši
partneři:
loga/jihlava.jpgloga/smj-50.jpgloga/jipocar-50.jpgloga/rengl-50.jpgloga/volansky-02-50vyska.jpg
GDPR ready
DKO, s.r.o.Kulturní dům Jihlava